Studenckie Koło Naukowe na kierunku Zarządzanie działające przy Instytucie Nauk Ekonomicznych i o Zarządzaniu.
Do Koła należeć mogą studenci zarzadzania, finansów i rachunkowości oraz studenci innych kierunków zainteresowanych tematyką zarzadzania, przedsiębiorczości i innowacji.
CELE REALIZOWANE PRZEZ KOŁO:
- poszerzanie wiedzy z zakresu zarządzania, przedsiębiorczości i środków unijnych,
- zgłębianie wiedzy na temat szeroko rozumianych innowacji,
- rozwijanie zainteresowań z zakresu inwestowania,
- wdrażanie studentów do pracy naukowej,
- promowanie Kolegium Społeczno-Ekonomicznego,
- integracja środowiska studenckiego i naukowego.
DZIAŁALNOŚĆ:
- 19.12.2024 - Członkowie Koła oraz studenci Zarządzania, Administracji i Bezpieczeństwa Wewnętrznego wraz z pracownika administracyjnymi uczelni, wzięli udział w wizycie studyjnej w przedsiębiorstwie Hortex Oddział w Skierniewicach. Podczas spotkania uczestniczyli w Konferencji pt. „Wyzwania nowoczesnego przemysłu na przykładzie wysokowydajnej linii pilotażowej do produkcji mrożonek wieloskładnikowych o podniesionych parametrach jakościowych”. Uczestnicy poznali ogólny zarys zakładu oraz główne wyzwania związane z budową linii pilotażowej. Pracownicy przedsiębiorstwa zaprezentowali badania nad rozkładem temperatur produktu wraz z przebiegiem procesu technologicznego oraz zachowanie się składu mieszanki na poszczególnych elementach linii produkcyjnej. Odbyło się także zwiedzanie zakładu.
- Dostęp do platformy szkoleniowej dla branży TSL „Akademia spedytora”.
- 29.10.2024 - Gościliśmy w Zakładzie Włókienniczym Biliński w Konstantynowie Łódzkim. To jedno z największych przedsiębiorstw w Europie, oferujących usługi przetwarzania tekstyliów, znane z innowacyjnych rozwiązań. Przedsiębiorstwo angażuje się w projekty ekologiczne, co jest istotnym elementem jej wizerunku. Naszym przewodnikiem po zakładzie był właściciel Kamil Biliński, który opowiedział o działalności firmy, jej rozwoju, pozyskiwaniu środków unijnych, działaniach ograniczających emisję zanieczyszczeń i rozwiązaniach przyjaznych środowisku. Było też trochę o sztuce, bo Pan Kamil z rodziną są jej pasjonatami i kolekcjonerami.
- 15.04.2024 – Kolejne spotkanie z ciekawym przedsiębiorcą za Nami. Tym razem byliśmy w przedsiębiorstwie Delia Cosmetics, które w 1998 roku założył dr Józef Szmich. Delia Cosmsetics jest polskim producentem kosmetyków i właścicielem marek: Delia, Cameleo i Dr Szmich. Spotkanie z Panem Józefem Szmichem było niezwykle inspirujące i pouczające. Podzielił się swoimi doświadczeniami, podkreślając kluczowe aspekty prowadzenia firmy takie jak zarządzanie zasobami ludzkimi, jakość produktu i elastyczność w reagowaniu na zmiany rynkowe. To spotkanie dostarczyło Nam cennych wniosków i inspiracji na przyszłość.
- 26.03.2024 kolejny raz wzięliśmy udział w Festiwalu Pracy JOBICON w Warszawie.
- Wizyta studyjna za Nami. 26.02. 2024 ponownie gościliśmy w firmie VEKA Polska z którą Koło nawiązało współpracę w zeszłym roku akademickim. Jest to dla Nas cenne doświadczenie w zakresie zarządzania firmą w tym szczególnie poznanie nowoczesnego zarządzania zasobami ludzkimi, organizacji dystrybucji i logistyki.
- W dniach 27-28.11.2023 braliśmy udział w II Międzynarodowej naukowo – praktycznej konferencji internetowej „Administracja i zarządzanie w funkcjonowaniu nowoczesnej gospodarki i społeczeństwa”. Było to wydarzenie, które umożliwiło Nam wymianę doświadczeń ze studentami z różnych uczelni zagranicznych.
- Innowacje w firmie są kluczowe, ponieważ pozwalają na rozwijanie nowatorskich produktów, usług i procesów, co z kolei prowadzi do zwiększenia konkurencyjności na rynku. 21.11.2023 mogliśmy się o tym przekonać w przedsiębiorstwie JAGODA JPS Agromachines w Pamiętnej, które jest wiodącym w Polsce oraz rozpoznawalnym na świecie producentem maszyn sadowniczych, w szczególności produkcji kombajnów do zbioru owoców jagodowych, takich jak porzeczka, agrest, aronia, jagoda kamczacka, świdośliwa, malina, wiśnia, śliwa, itp. Nad rozwijaniem oferty i udoskonalaniem maszyn pracuje paru konstruktorów. Wiele rozwiązań konstrukcyjnych, które zostały opracowane w tej firmie jest opatentowana, a produkowane maszyny są chronione prawnie jako wzór użytkowy.
- Członkowie naszego koła w dniu 26.10.2023 odwiedzili targi pracy, które odbyły się na Wydziale Zarządzania Uniwersytet Łódzki. Odwiedzali stanowiska różnych firm, dowiedzieć się jak wygląda praca w danej firmie, rozmawiać o praktykach, stażach, możliwościach pracy.
W dniu 19.05 2023 w ramach wizyty studyjnej w przedsiębiorstwie VEKA Polska Sp. z o.o. zapoznaliśmy się ze specyfiką funkcjonowania przedsiębiorstwa, które zajmuje się produkcją profili okiennych od 1994 roku. Plan wizyty obejmował:
1. Prezentacja firmy, zakres globalnej działalności VEKA;
2. prezentacja produktów przez Dział Techniczny;
3. Prezentacja łańcucha dostaw, sposób organizacji dystrybucji, logistyki przez Dział Obsługi Klienta;
4. Plant tour - Ekstruzja, proces produkcji;
5. Plant tour - Ślusarnia, Korektura, Narzędziownia - działania w zakresie wsparcia procesu produkcji;
6. Plant tour - Foliowanie;
7. Plant tour - Magazyn. Na zakończenie otrzymaliśmy certyfikaty potwierdzające udział w warsztatach
- 20 marca 2023 odwiedziliśmy centrum dystrybucyjne jednej z największych międzynarodowych sieci sklepów sportowych Decathlon. Podczas wizyty mogliśmy zobaczyć jak zorganizowana jest praca w centrum dystrybucji oraz zapoznać się z innowacyjnymi metodami wykorzystywanymi w procesach logistycznych sieci Decathlon. Poznaliśmy od wewnątrz procesy związane z kompletowaniem i wysyłaniem zamówień oraz zaopatrywaniem sklepów stacjonarnych. Mieliśmy możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na różnych stanowiskach pracy. Opowiedziano nam o technologii AMR firmy Geek+, która jest wykorzystywana w platformie e-commerce.
- 06.03.2023 wzięliśmy udział w Festiwalu Pracy Jobicon organizowanym przez Pracuj.pl. Na evencie mogliśmy zapoznać się z wymaganiami i ofertami firm z różnych branży oraz wysłuchać wykładów.
- W grudniu 2022 wizyta studyjna w przedsiębiorstwie Pilkington ING Sp. z o. o. oddział w Skierniewicach. Firma należy do wiodących przetwórców szkła i producentów szyb zespolonych w Polsce. Oprócz standardowej obróbki szkła, w tym wiercenia otworów, Pilkington IGP zajmuje się także produkcją szkła hartowanego, laminowanego, emaliowanego, z sitodrukiem oraz szyb do przeszkleń strukturalnych. Oferuje także przeszklenia elewacyjne, szyby zespolone jedno i dwukomorowe z wykorzystaniem szkła niskoemisyjnego, szyby kuloodporne i ognioochronne, a także wiele innych. W ramach wizyty odbyło się zwiedzanie hali produkcyjnej, zapoznanie się z procesem produkcji szkła przetworzonego i szyb zespolonych oraz metodami zarządzania produkcją, jakością i zasobami ludzkimi.
- Współpraca przy organizacji imprez ogólnouczelnianych o charakterze promocyjnym, m.in. Akademickie spotkania – kwiecień 2022
- Organizacja dla studentów Kolegium Społeczno-Ekonomicznego wykładu pt. Wpływ Nowego Polskiego Ładu na wysokość wynagrodzeń i podatków – marzec 2022
- Organizacja dla członków Koła poprzez aplikację MS Teams spotkania z przedsiębiorcą, który prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod nazwą IT Development Tomasz Nowakowski. Jest to firma z branży IT, która zajmuje się m.in. wytwarzaniem nowego, ale i wspieraniem starego oprogramowania oraz audytami w przedsiębiorstwach. Celem spotkania było przedstawienie procesu uruchomiania działalności gospodarczej, jej prowadzenie i rozwój. Studenci tworzący Koło „Kanri” chcą spotykać się z przedsiębiorcami i wsłuchiwać się w ich praktyczne oraz konkretne rozwiązania, płynące z ich doświadczenia - grudzień 2021
- Spotkanie z Panią Cecylią Grzelką, absolwentką naszej Uczelni i jednocześnie właścicielką firmy transportowej. Studenci zarządzania z wielkim zainteresowaniem wysłuchali praktycznych informacji o rozwoju i wzroście przedsiębiorstwa w gospodarce rynkowej. Ponadto Pani Cecylia podzieliła się cennymi wskazówkami dotyczącymi rozwoju osobistego i zawodowego. Było to bardzo inspirujące i motywujące spotkanie.
- Udział w konferencjach i wyjazdach studyjnych.